SBA Officers

2014-15 Executive Board

Amy Povinelli – President

Alisa Finelli – Vice President

Matt Wine – Secretary

Tom Bohac – Treasurer

Mercy Goddard – 3L Class Representative

Lander Baiamonte – 3L Class Representative

C.J. Pruner – 3L Class Representative

Jacqueline Brousseau – 2L Class Representative

Tim Dondanville – 2L Class Representative

Christopher Rubey – 2L Class Representative

Matt Barloh – Honor Council Prosecutor

Christopher DeLillo – 2016 American Bar Association Representative

Alexander Foster-Brown -2016 American Bar Association Representative

Laura Zell – 2015 Admissions Committee Chair

Reginald Bentley – 2015 Admissions Committee

Megan McKeown – 2016 Admissions Committee

Kathryn Hauff – 2015 Alumni Relations Committee Chair

Matthew Enzweiler – 2016 Alumni Relations Committee

Meagan Rose – 2016 Alumni Relations Committee

Jennifer Thompson – 2016 Alumni Relations Committee

Patrick Duffey – 2015 Athletics Committee Chair

Miguel Contreras – 2016 Athletics Committee

Ryan Granholm – 2015 CDO Committee Chair

Thomas McAndrew – 2016 CDO Committee

Sarah Hogarth – 2015 Curriculum Committee Student Representative

Joie Hand – 2016 London Program Chair

James Kemnitz – 2016 London Program Committee

Julian Kurland – 2016 London Program Committee

Melinda Cook – 2015 Merchandise Committee Chair

Christopher Boll – 2016 Merchandise Committee

Courtney Laidlaw – 2016 Merchandise Committee

Kyle Munns – 2016 Merchandise Committee

Cara Swindlehurst – 2015 Social Committee Chair

Jessica Bretl – 2016 Social Committee

Sienna White – 2015 Transfer Student Committee Chair

Blake Biggar – 2015 Transfer Student Committee

Michael Dawes – 2016 Transfer Student Committee

Philip Mannelly – 2016 Transfer Student Committee

Preston Mortemore – 2015 Transfer Student Committee

Ruben Gonzalez – 2015 Transfer Student Committee

2015-2016 SBA Executive Board:
Tim Dondanville, President
Paul Albarr​án, Vice President
Brian Israel, Secretary
Patrick Akers, Treasurer

2L SBA Class Representatives
Joe Beglane
Kate Fitzgerald
Jeff Schmidt

2L Honor Council Class Representatives
Yvonne Kupfermann
Nicholas Schilling
Matt Wesley

3L SBA Class Representatives
Alex Bowling
Alex Foster-Brown
Chris Rubey

3L Honor Council Class Representatives
Michael Mikulic
Neysa Nankervis
Dean Nickles

SBA ABA Representatives
Arielle Bratton
Lauren Nottoli